Karboksyterapia, w której wykorzystuje się pozytywny wpływ dwutlenku węgla na główne struktury naczyniowe oraz sieci włókien kolagenowych, to zabieg o wszechstronnym zastosowaniu. Od dawna jest stosowana w leczeniu chorób, które są związane z niewydolnością żylną. Przede wszystkim jest to jednak zabieg, który bardzo skutecznie walczy z różnymi niedoskonałościami na skórze – w tym cellulitem i rozstępami.
Odpowiednio dobrana dawka tlenu oraz substancji odżywczych poprawia krążenie i stymuluje proces odnowy komórkowej, dzięki czemu uzyskujemy efekt wygładzonej, ujędrnionej i pozbawionej niedoskonałości skóry. Jeśli chcesz cieszyć się piękną sylwetką i zdrowo wyglądającą skórą – idealnym wyborem będzie właśnie karboksyterapia. Kraków jest miejscem, w którym znajduje się Studio Pięknego Ciała. Zapraszamy do umówienia wizyty.
Wskazania do zabiegu karboksyterapia na ciało
- cellulit
- utrata jędrności skóry
- chęć redukcji tkanki tłuszczowej i schudnięcia
- wiotkość skóry
- blizny
- rozstępy
- nierówności na skórze
- potrzeba modelowania sylwetki
Przeciwwskazania do zabiegu karboksyterapia na ciało
- ciąża i karmienie piersią
- nowotwory
- hemofilia
- zaawansowana anemia
- jaskra lub zaćma
- choroby kardiologiczne, w tym nieleczone nadciśnienie
- niewydolność płuc, nerek lub wątroby
- nieuregulowana cukrzyca
- zakażenie bakteryjne
- trądzik różowaty
- zapalenie żył
- przyjmowanie leków przeciwzapalnych lub antykoagulantów
- epilepsja
Efekty zabiegu
Według naukowców dwutlenek węgla jest bardziej podstawowym składnikiem materii żywej niż tlen – to właśnie on usprawnia metabolizm komórkowy. Zabieg karboksyterapia na ciało pozwala więc na redukcję cellulitu i redukcję tkanki tłuszczowej. Świetnie sprawdza się do modelowania ciała i pozwala schudnąć.
Efektem zabiegu jest również pozytywny wpływ na napięcie, jędrność i elastyczność skóry, gdyż pobudzona zostaje produkcja kolagenu. Skóra staje się lepiej dotleniona, poprawia się mikrokrążenie i przepływ krwi. To sprawia, że rozstępy są mniej widoczne – ich kolor przestaje odznaczać się na tle skóry.
Przebieg zabiegu
Zabieg poprzedzony jest krótką konsultacją, w trakcie której ustalimy, jakie partie ciała obejmie. Następnie przejdziemy do przygotowania miejsca zabiegu – dezynfekcji skóry oraz w razie potrzeby jej znieczulenia. Karboksyterapia polega na wstrzykiwaniu pod skórę dwutlenku węgla. Zabieg kończy się zaaplikowaniem łagodzącego kremu, którego zadaniem jest ukojenie skóry.
Czas zabiegu
Zabieg karboksyterapii na ciało trwa od 20 do 60 minut.
Seria zabiegowa
W celu redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej zaleca się wykonanie serii 6-12 zabiegów co 3-10 dni. A do zmniejszenia widoczności blizn i rozstępów potrzeba zazwyczaj serii 4-6 zabiegów w odstępach 2-4 tygodni. Ostateczna ilość zabiegów oraz odstępy pomiędzy nimi uzależnione są od wskazania oraz indywidualnie dobranego programu terapii.
Zalecenia po zabiegu
- unikanie aktywności fizycznej przez 24 godziny
- rezygnacja z sauny i basenu przez 48 godzin
- picie co najmniej 2 litrów wody dziennie
- dbanie o zdrową dietę, rezygnacja z przetworzonej żywności i tłustych posiłków
Łączenie zabiegu
Karboksyterapia na ciało może być łączona z innymi zabiegami modelującymi sylwetkę takimi jak radiofrekwencja mikroigłowa Este Dual, endermologia LPG INTEGRAL, HI-EMT MagShape czy fala akustyczna AWS MED.
Najczęściej zadawane pytania
Przygotowaliśmy dla Ciebie FAQ na temat tego zabiegu.
Czy karboksyterapia na ciało jest bolesnym zabiegiem?
Zabieg jest praktycznie bezbolesny, jednak w trakcie wstrzykiwania dwutlenku węgla może towarzyszyć uczucie tępego ciśnienia i lekkiego „rozpychania” pod skórą, które zanika samoistnie po kilku minutach. W wybranych przypadkach możemy zaaplikować znieczulenie, aby poprawić komfort.
Na jakich partiach ciała wykonywany jest zabieg?
Wykonujemy zabieg karboksyterapia na uda, brzuch, pośladki, ramiona, łydki i uda. Miejsce zabiegu możemy dopasować do konkretnego problemu.
Czy do zabiegu trzeba się przygotowywać?
Przed zabiegiem warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Zrezygnuj z przyjmowania leków rozrzedzających krew 7 dni przed wizytą. Jeśli zażywałaś antybiotyk, odczekaj co najmniej 14 dni po zakończeniu kuracji. Nie zapomnij o odpowiednim nawodnieniu na kilka dni przed zabiegiem. Unikaj pojawiania się na wizycie na czczo. Karboksyterapia nie powinna być wykonywana na świeżej opaleniźnie, dlatego zrezygnuj z opalania 14 dni przed zabiegiem.